Jak dopasować makijaż do typu urody?

Wiele kobiet lubi eksperymentować z makijażem, wyrażając siebie za pomocą różnych kolorów i stylów. Jeśli jednak chcemy osiągnąć naprawdę imponujący efekt, dobrze jest określić swój typ urody i dostosować do niego make up.
Jak dopasować makijaż do typu urody?

Wiele kobiet lubi eksperymentować z makijażem, wyrażając siebie za pomocą różnych kolorów i stylów. Jeśli jednak chcemy osiągnąć naprawdę imponujący efekt, dobrze jest określić swój typ urody i dostosować do niego make up. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Przeczytaj nasz artykuł.

Dlaczego dopasowanie makijażu do typu urody jest tak ważne?

Tak jak wybieramy ubrania, które najlepiej podkreślają naszą sylwetkę, tak samo powinnyśmy dobierać makijaż. Decydując się na kosmetyki, które pasują do naszego typu urody, łatwiej będzie nam zwrócić uwagę na swoje atuty.

Typy urody

Jedną z popularnych klasyfikacji typów urody jest podział na cztery pory roku: wiosna, lato, jesień i zima. Poszczególne rodzaje urody różnią się między sobą kolorem skóry, oczu i włosów. Poniżej przedstawiamy ich krótką charakteryzację.

Typ urody lato

Kobiety o urodzie typu lato mają delikatną, lekko oliwkową cerę i włosy o jasnych, chłodnych odcieniach, a przy tym jasne lub szaro-niebieskie oczy. Najlepiej prezentują się w delikatnych, pastelowych barwach. Idealnymi produktami dla nich będą kosmetyki dla kobiet o subtelnym kolorze i blasku, takie jak jasny podkład, delikatny róż do policzków, a także cienie do powiek w pastelowych barwach. Przy tym typie urody nie sprawdzą się ciemne oraz jaskrawe kolory.

Typ urody wiosna

Posiadaczki urody typu wiosna mają jasną o karnację o brzoskwiniowym odcieniu, blond włosy oraz zielone, niebieskie lub szare oczy. W ich przypadku sprawdzą się kosmetyki z ciepłymi i jasnymi odcieniami, takimi jak jasnobeżowy podkład, brzoskwiniowy róż do policzków, jak również brązowe, jasnozielone i oliwkowe cienie do powiek. Osoby o typie urody wiosna powinny unikać intensywnych kolorów – czerni, czerwieni, niebieskiego.

Typ urody zima

Zima charakteryzuje się chłodnym odcieniem skóry, ciemnymi włosami i mocno kontrastującymi oczami. Jeśli masz taki typ urody, wybieraj wyraziste kolory – czerń, biel, czerwień, szmaragdowy. Twoim must-have będą intensywne pomadki i mocno napigmentowane cienie do powiek. Do kobiet o urodzie typu zima nie pasują pastelowe kolory.

Typ urody jesień

Włosy Pań, których typ urody to jesień, są zwykle kasztanowe, rude lub w kolorze ciemnego blondu. Ich cera jest jasna i zazwyczaj pokryta piegami, a oczy zielone lub brązowe. W ich przypadku najlepiej sprawdzą się podkłady w ciepłych odcieniach beżu oraz złote, miedziane i jasnobrązowe cienie. Kobiety o tym typie urody powinny wystrzegać się kolorów zimnych, bieli, czarnego oraz malinowego.

Podsumowanie – jak dopasować makijaż do typu urody?

Rozpoznanie swojego typu urody to klucz do stworzenia doskonałego makijażu. Niezależnie od tego, czy Twój typ urody to lato, wiosna, jesień czy zima, w sklepie Bikor znajdziesz odpowiednie dla siebie kosmetyki. Ważne również, by dopasować je do swoich preferencji – dlatego też warto eksperymentować z makijażem, by odnaleźć swój indywidualny styl.