Jak myć pędzle do makijażu?

Czy wiesz, jak prawidłowo dbać o swoje pędzle do makijażu, by służyły Ci przez lata? Odkryj sprawdzone wskazówki od ekspertów marki Bikor i dowiedz się, jak utrzymać swoje narzędzia w idealnej kondycji!
Jak myć pędzle do makijażu?

Jak myć pędzle do makijażu - przewodnik marki Bikor


Pędzle do makijażu, czy to z naturalnym włosiem, czy syntetyczne, są niezbędnym narzędziem każdej kobiety. Aby cieszyć się nimi jak najdłużej i jednocześnie zadbać o zdrowie skóry, warto wiedzieć, jak je prawidłowo czyścić. Marka Bikor, specjalizująca się w wysokiej jakości kosmetykach, podpowiada, jak zadbać o swoje pędzle.

 

 

 


Pędzle z resztkami kosmetyków i tłuszczu to idealne środowisko dla kurzu i bakterii, stąd kluczowe jest ich regularne czyszczenie. Oto nasz przewodnik krok po kroku, jak to zrobić:


1. MYCIE:


Umyj pędzel za pomocą letniej wody i delikatnego środka myjącego, np. szamponu dla dzieci lub naszego specjalnie opracowanego płynu do mycia pędzli marki Bikor. Trzymaj włosie w dół, aby woda spływała, chroniąc podstawę pędzla. Delikatnie masuj, nie skręcaj włosia. Powtórz czynność do momentu, aż woda będzie czysta.


2. DEZYNFEKCJA:


Zdezynfekuj pędzel roztworem naturalnego octu (np. jabłkowego) i wody (w proporcji 1:2). Mieszaj przez minutę, unikając zanurzania całego pędzla.


3. SUSZENIE:


Delikatnie wyciśnij nadmiar wody i układaj pędzle tak, by włosie mogło swobodnie zwisać, umożliwiając im odpowiednie wyschnięcie. Po kilku godzinach przekręć pędzle, aby włosie wróciło do swojego naturalnego kształtu. Pozostaw je do wyschnięcia przez 8-12 godzin.

Dzięki tym krokom, Twoje pędzle do makijażu - zwłaszcza te wysokiej jakości od marki Bikor - będą służyć Ci przez długie lata, zapewniając idealny makijaż.

Wybierz swoje ulubione pędzle

Delikatne włoskie o odpowiednim kształce sprawia, że codzienny makijaż staje się rytuałem pełnym przyjemności

 • BRONZERY

  BRUSH BIKOR EGYPTISCHE ERDE ®

  Cena regularna 65,00
  Cena regularna Cena promocyjna 65,00
 • PODKŁAD OSLO

  BRUSH BIKOR BLACK OSLO

  Cena regularna 65,00
  Cena regularna Cena promocyjna 65,00
 • Róże i Rozświetlacze COMO

  BIKOR PRO BRUSH N°3 SYNT. BLUSH

  Cena regularna 55,00
  Cena regularna Cena promocyjna 55,00
 • BRONZERY

  Pędzel Ziemia Egipska ®

  Cena regularna 100,00
  Cena regularna Cena promocyjna 100,00