Jak nakładać podkład?

Jak nakładać podkład, by cera dobrze wyglądała i była przygotowana do dalszej aplikacji kosmetyków?
Jak nakładać podkład?
Wet & Dry

OSLO BIKOR Compact Powder N°5

8g
Cena regularna 135,00
Cena regularna Cena promocyjna 135,00

Jak nakładać podkład, by cera dobrze wyglądała i była przygotowana do dalszej aplikacji kosmetyków? To pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet. Podkład to podstawa każdego dobrze wykonanego makijażu. Odpowiednio dobrany pomaga zatuszować niedoskonałości i nadaje cerze jednolity, piękny kolor. Kluczem do osiągnięcia idealnego wyglądu jest nie tylko wybór odpowiedniego produktu, ale także umiejętność jego prawidłowej aplikacji. Poznaj najważniejsze zasady nakładania podkładu.

Przygotowanie skóry do aplikacji podkładu

Niezależnie od typu skóry, krokiem, którego nie powinniśmy pomijać, jest jej właściwe przygotowanie. Przed nałożeniem podkładu skóra powinna być dokładnie oczyszczona z zanieczyszczeń i resztek makijażu. Następnie warto zastosować tonik i nawilżające serum lub krem. Dla niektórych typów skóry, takich jak tłusta czy mieszana, idealnym rozwiązaniem będzie użycie bazy pod makijaż. Dzięki niej podkład nie tylko lepiej przylega do skóry, ale jest także bardziej trwały.

Techniki nakładania podkładu – pędzel, gąbka, czy palce?

Podkład można nałożyć na wiele różnych sposobów, a wybór techniki zależy od osobistych preferencji, ale także od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Aplikacja za pomocą pędzla jest jednym z najpopularniejszych sposobów. Pozwala na dokładne rozprowadzenie podkładu i budowanie krycia. Warto zastosować pędzle do nakładania podkładu Bikor, które pomogą Ci na perfekcyjną aplikację tego kosmetyku.

Gąbka (najlepiej używana na mokro) jest doskonała do uzyskania naturalnego, lekkiego efektu. Możemy również skorzystać z palców, szczególnie gdy używamy kremowych czy mineralnych podkładów – ciepło naszych dłoni pomaga lepiej rozprowadzić produkt na skórze.

Jak nakładać podkład w kompakcie za pomocą pędzla?

Prezentujemy krok po kroku, jak nakładać podkład w kompakcie pędzlem. 

  1. Rozprowadź podkład: zacznij od centralnej części twarzy (najczęściej nosa lub policzków) i delikatnie rozprowadź produkt na skórze, wykonując krótkie, płaskie ruchy pędzla. Kontynuuj aplikację podkładu w kierunku zewnętrznych krawędzi twarzy, aby uzyskać równomierne pokrycie.
  2. Blenduj: upewnij się, że podkład jest równomiernie rozprowadzony i dobrze wblendowany w skórę. Możesz użyć pędzla do blendowania w celu uzyskania naturalnego wykończenia bez widocznych linii lub plam.
  3. Koryguj: jeśli potrzebujesz dodatkowego pokrycia w konkretnych obszarach, możesz delikatnie wklepać dodatkową warstwę podkładu na te obszary za pomocą pędzla. Unikaj nakładania zbyt dużej ilości produktu, aby uniknąć efektu ciężkiej maski.

Polecamy podkłady kompaktowe Bikor, które doskonale maskują niedoskonałości i pielęgnują cerę.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się pomocny, jeśli chciałyście się dowiedzieć, jak nakładać podkład. Prawidłowe nałożenie podkładu to nie tylko kwestia techniki, ale przede wszystkim wiedzy o swojej skórze i umiejętności dobrania odpowiedniego produktu. Pamiętaj, że każda cera jest inna i to, co działa u jednej osoby, niekoniecznie sprawdzi się u drugiej. Eksperymentuj, obserwuj reakcje swojej skóry i nie bój się zmieniać kosmetyków, jeśli te, których używasz, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.