Jak wybrać pędzel do brwi?

Jak wybrać pędzel do brwi, który spełni nasze oczekiwania? Z pewnością należy zwrócić uwagę na jego kształt oraz materiał wykonania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł.
Jak wybrać pędzel do brwi?

Jak wybrać pędzel do brwi, który spełni nasze oczekiwania? Z pewnością należy zwrócić uwagę na jego kształt oraz materiał wykonania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł.

Kształt pędzla do brwi

Przedstawiamy najpopularniejsze kształty pędzli do brwi.

Skośne pędzle do brwi

Atutem skośnych pędzli do brwi jest możliwość precyzyjnej aplikacji kosmetyków. Ponadto akcesoria pozwalają na tworzenie naturalnych linii brwi. Skośny kształt sprawia, że można podkreślić kształt włosków, jak również uzupełnić ubytki w brwiach. Taki pędzelek świetnie sprawdzi się również do tworzenia kreski eyelinerem.

Proste pędzle do brwi

Proste pędzle do brwi pozwalają w równomierny sposób zaaplikować kosmetyk. Używa się ich również do makijażu cieniem oraz eyelinerem. Prosty pędzel do brwi cieszy się dużą popularnością ze względu na tradycyjny kształt.

Szczoteczka przeznaczona do stylizacji brwi i rzęs

Na rynku dostępne są również pędzelki do stylizacji brwi, które mają szczoteczkę na drugim końcu. To świetne rozwiązanie do rozczesywania włosków oraz sztucznych rzęs. 

Pędzle do brwi z włosia syntetycznego i naturalnego

W sklepach znajdziesz pędzle do brwi z włosia syntetycznego i naturalnego. Zastanawiasz się, który będzie odpowiedni dla Ciebie? Pędzle do brwi z włosiem syntetycznym produkuje się z materiałów imitujących naturalne włosie, takich jak nylon, poliester bądź taklon. Wyróżnia je duża trwałość, poza tym łatwo utrzymać je w czystości. Akcesoria tego typu doskonale posłużą Ci przy nakładaniu produktów kremowych (np. pomad, żeli do brwi). Syntetyczne pędzle do stylizacji brwi (skośne oraz proste) zamówisz w sklepie Bikor. Dzięki nim nadasz wymarzony kształt swoim brwiom. Sprawdź również kosmetyki Bikor z oferty sklepu.

Z kolei pędzel do brwi z naturalnym włosiem tworzy się z sierści zwierząt. Jest on miękki i elastyczny, jednak nie jest tak trwały, jak pędzel z włosia syntetycznego. Ponadto pędzle z włosia naturalnego mogą wywołać reakcje alergiczne u osób uczulonych na sierść.

Pielęgnacja pędzli do brwi

Pielęgnowanie pędzli do brwi jest ważne, aby utrzymać ich czystość i zapewnić trwałość oraz higienę podczas aplikacji makijażu. Oto kilka kroków, które warto zastosować:

  1. 1. Regularne czyszczenie – pędzle do brwi należy regularnie czyścić, aby usunąć resztki makijażu, olej i brud. Możesz to zrobić przy użyciu specjalnych płynów do mycia pędzli lub łagodnego szamponu i wody. Unikaj moczenia całego pędzla, ponieważ może to uszkodzić jego klejenie. Zamiast tego namocz tylko włosie pędzla i delikatnie wmasuj szampon, a następnie spłucz dokładnie wodą.

  2. 2. Delikatne mycie – gdy myjesz pędzel, staraj się nie dociskać zbyt mocno włosia, aby uniknąć uszkodzeń. Delikatne ruchy pomagają utrzymać pędzel w dobrym stanie.

  3. 3. Osuszanie – po umyciu pędzli, osusz je delikatnie przy użyciu miękkiego ręcznika lub chusteczki papierowej.

  4. 4. Przechowywanie – pędzle do brwi należy przechowywać w miejscu, gdzie nie będą narażone na kurz i zabrudzenia, np. w specjalnym pojemniku lub w szufladzie.

Podsumowanie

Wybór pędzla do brwi zależy od indywidualnych preferencji. Ważne jest, aby pędzel był wykonany z materiałów dobrej jakości i miał odpowiedni dla Twoich potrzeb kształt. Niezależnie od wyboru, pamiętaj o regularnym czyszczeniu pędzli i przechowuj je w odpowiednich warunkach.