Makijaż oczu - poradnik dla początkujących

Jak nakładać cienie do powiek i perfekcyjnie podkreślić swoje spojrzenie? To pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu poznasz tajniki makijażu oczu. 

Jak nakładać cienie do powiek i perfekcyjnie podkreślić swoje spojrzenie? To pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu poznasz tajniki makijażu oczu. 

Przygotowanie skóry powiek

Zanim zaczniesz aplikować cienie do powiek, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie skóry powiek. Oto kilka kroków, które pomogą Ci w tym procesie:

1. Oczyszczanie

Rozpocznij od dokładnego oczyszczenia skóry powiek. W tym celu użyj łagodnego płynu do demakijażu. Następnie delikatnie osusz skórę na powiekach. 

2. Nawilżenie

Zastosuj lekki krem nawilżający na skórę powiek. Upewnij się, że krem jest odpowiedni dla skóry wokół oczu i nie powoduje podrażnień. Pozwoli to utrzymać skórę w dobrej kondycji i ułatwi aplikację cieni.

3. Baza pod cienie do powiek

Jeśli masz tendencję do przesuszenia się lub tłustej skóry powiek, warto rozważyć użycie bazy pod cienie do powiek. Pomoże ona zachować trwałość kosmetyku przez dłuższy czas i zapobiegnie rozmazywaniu się. Delikatnie nałóż niewielką ilość bazy na całą powiekę i rozprowadź ją palcem lub pędzlem.

Wybór odpowiednich cieni

Wybór odpowiednich cieni do powiek zależy od Twojego kształtu i koloru oczu. Przedstawiamy kilka wskazówek, do których warto się zastosować, uwzględniając kształt oczu, jaki posiadasz.

  • - Oczy okrągłe: aby wydłużyć i wysmuklić oczy, użyj ciemniejszych cieni na zewnętrznych kącikach oka i na zgięciu powieki. Jasny odcień cienia można nałożyć na wewnętrzny kącik oka, aby optycznie powiększyć oczy.

  • - Oczy migdałowe: oczy migdałowe są uważane za najbardziej klasyczny kształt oczu i pasują do różnych odcieni. Możesz eksperymentować z różnymi kolorami i stylami makijażu, aby podkreślić ich naturalny kształt.

  • - Oczy skośne: aby oczy skośne wydawały się bardziej otwarte, używaj jasnych odcieni na ruchomej powiece. Ciemniejszy cień do powiek można nałożyć na zgięcie powieki, aby podkreślić głębię oka.

  • - Oczy przymykające się: oczy przymykające się charakteryzują się opadającym fałdem powiek, więc ważne jest stosowanie odpowiednich cieni. Użyj jasnego cienia na ruchomej powiece i delikatnie blenduj go na fałdzie, aby optycznie podnieść oko. Unikaj intensywnego cienia na zewnętrznym kąciku oka, ponieważ może to sprawić, że oczy będą wydawać się jeszcze bardziej opadające.

Pamiętaj, by sięgając po kosmetyki do makijażu twarzy, wybierać wyłącznie sprawdzone produkty. Bikor to marka, której możesz zaufać. Ich palety cieni do powiek pozwolą Ci stworzyć efektowny oraz trwały makijaż oczu.

Technika aplikacji cieni

Kiedy już wybierzesz odpowiednie cienie, przyszedł czas na naukę techniki aplikacji. Oto kilka wskazówek:

1. Przygotowanie pędzli

Upewnij się, że pędzle, których używasz, są czyste i suche. Jeśli chcesz uzyskać bardziej intensywny kolor, możesz spryskać pędzel wodą przed nałożeniem cienia.

2. Nakładanie bazowego cienia

Zacznij od nałożenia jasnego cienia na całą ruchomą powiekę. Ten krok pomoże stworzyć bazę dla innych kolorów i ułatwi blendowanie.

3. Nakładanie cieni na zgięcie powieki

Następnie użyj ciemniejszy odcień i delikatnie nałóż go na zgięcie powieki. Pamiętaj o blendowaniu, aby uniknąć ostrych przejść.

MARRY ME

MOROCCO BIKOR N°4

4x2g
Cena regularna 109,00
Cena regularna Cena promocyjna 109,00

4. Highlighter na łuk brwiowy

Na koniec, użyj jasnego cienia lub highlightera i nałóż go pod łukiem brwiowym, aby podkreślić łuk brwiowy i otworzyć spojrzenie.

BIO100%

ZIEMIA BIOLOGICO HIGHLIGHTER

10g
Cena regularna 165,00
Cena regularna Cena promocyjna 165,00

5. Eyeliner i tusz do rzęs

Dodaj eyeliner i tusz do rzęs, aby dodać głębi i wyrazistości swojemu makijażowi oczu. Eyeliner możesz nakładać zarówno na górnej, jak i dolnej linii rzęs, w zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć.

Bestseller
Kosmiczna Czerń

EYELINER BIKOR N°1

4g
Cena regularna 65,00
Cena regularna Cena promocyjna 65,00

Podsumowanie

Makijaż powiek może być wyzwaniem, zwłaszcza dla początkujących. Nie bój się eksperymentować z różnymi kolorami i stylami, aby odkryć swój własny, unikalny makijaż oczu. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest cierpliwość i regularna praktyka. Ważne jest również, by wybierać wysokiej jakości palety cieni do powiek, takie jak Bikor, które pozwolą Ci na wygodną aplikację kosmetyków, doskonały efekt oraz trwałość makijażu

Makijaż oczu - poradnik dla początkujących