Poznaj skład kosmetyków: jak odczytać etykietę i wybrać najlepsze produkty

Poznaj skład kosmetyków: jak odczytać etykietę i wybrać najlepsze produkty

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, co kryje się za skomplikowanymi nazwami na etykietach kosmetyków? Czy kiedykolwiek próbowaliście sprawdzać skład kosmetyków? Jeżeli nie, czas to zmienić! W końcu skóra to największy organ naszego ciała i powinniśmy dbać o niego z należytą starannością.

Czytajmy etykiety: praktyczne sprawdzanie składu kosmetyków

Czytanie etykiet kosmetyków może początkowo wydawać się skomplikowane, ale jest kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę:

  • - nazwy składników są zazwyczaj zapisane w porządku malejącej ilości - im wyżej na liście, tym więcej danego składnika jest w produkcie,

  • - składniki o nazwach nieznajomych mogą być bardziej szkodliwe – jeśli nie rozpoznajesz nazwy,  to sprawdź skład kosmetyków przed ich użyciem – na przykład w internecie,

  • - niektóre składniki mogą wywoływać reakcje alergiczne; zazwyczaj są to parabeny oraz ftalany. Zawsze sprawdzaj etykiety – szczególnie gdy masz wrażliwą skórę.

Analiza składu kosmetyków: na co zwrócić uwagę?

Pośród natłoku składników na etykietach, są pewne składniki, które mogą przynieść wiele korzyści. Zdrowe dla naszej skóry będą między innymi peptydy, ceramidy, witaminy, retinol, kwas hialuronowy czy różnego rodzaju olejki. Natomiast od składników takich jak parabeny, formaldehydy, ftalany, triclosan, alkohole denaturowane, SLS lepiej trzymać się z daleka. 

Pamiętajmy, że kosmetyki, które wybieramy, mogą mieć istotny wpływ na naszą skórę, a nawet na całe nasze ciało. Na przykład, róże do twarzy z dobrym składem, mogą nie tylko podkreślić nasze policzki, ale również nawilżać i odżywiać skórę. Kupując eyelinery, warto poszukać takiego, który nie tylko będzie łatwy do nałożenia, ale także nie podrażni naszych oczu. To samo dotyczy takich produktów, jak  rozświetlacze, podkład 3w1, cienie do powiek i innych kosmetyków do makijażu. Sprawdzanie składu kosmetyków może w niektórych przypadkach ułatwić nam wybór najlepszego z możliwych preparatów.

Kiedy szukamy kolejnego dobrego kosmetyku do naszej skóry, bardzo łatwo jest przegapić jeden z najważniejszych aspektów produktu - jego skład. Wiedza na temat składników kosmetyków może znacząco odmienić sposób, w jaki patrzymy na nasze produkty kosmetyczne. W razie jakichkolwiek wątpliwości konieczna będzie analiza składu kosmetyków. Trzymaj rękę na pulsie, sprawdź skład kosmetyków online, podejmuj mądre i świadome wybory, a Twoja skóra będzie Ci bardzo wdzięczna!

Jeśli interesują Cię profesjonalne kosmetyki do twarzy z naprawdę dobrym składem, to koniecznie zajrzyj do naszego sklepu internetowego. Posiadamy w ofercie polskie kosmetyki do makijażu, które odznaczają się najwyższą jakością. Na szczególną uwagę zasługują:

Nasz asortyment obejmuje również akcesoria do makijażu w naprawdę korzystnych cenach. Chętnie doradzimy również zakup najbardziej odpowiednich do typu skóry bądź oczekiwań klientów kosmetyków. Współpraca z nami to gwarancja całkowitego zadowolenia!